4 Minut czytania
ikona
ikona

Jeśli zgubić się w Labiryncie… to w Labiryncie Sztuki

Od 11. grudnia wejść do Labiryntu Sztuki możecie w Poznaniu!!! Uroczyste otwarcie z udziałem Anety Niestrawskiej I Wicewojewody Wielkopolski, Kuratora Wielkopolski Pawła Gawła oraz prezesa fundacji TPE Pawła Zarzyckiego odbyło się w zeszły wtorek.

Zaproszeni goście po części artystycznej zaprezentowanej przez zespół instrumentów szarpanych mogli jako pierwsi zwiedzić wystawę i zobaczyć pierwszy w historii fundacji TPE multimedialny album. (jeśli masz ochotę dowiedzieć się o tym więcej zajrzyj do nas w ciągu tygodnia lub zapisz się na newsletter).

Wystawę można oglądać do 15 lutego 2022 r. przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami do wyjątkowego spaceru poprzez zagadnienia związane z historią i teraźniejszością, do odwiedzania wsi i miast, czy też spotkania ze szwoleżerami walczącymi u boku Napoleona Bonaparte.

Wystawa będzie bardzo interesującym i rozwijającym przerywnikiem zimowego spaceru!! Jest ona zarówno ciekawa dla dzieci jak i dla dorosłych!!!

➡ Wystawa składa się z kilkunastu ścieżek edukacyjnych, pozwalających na poznanie sztuki polskiej ostatnich dwóch stuleci.

➡ W ścieżkach tematycznych prezentowane są prace malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, utwory muzyczne i literackie oraz filmy.

➡ Jest to labirynt, w którym można odnaleźć różnorodne przykłady korespondencji sztuk.

➡ Dodatkowo, po obejrzeniu wystawy, uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie (poprzez kod QR umieszczony na planszy tytułowej), w którym nagrodą jest ilustrowany album zawierający przystępnie opisaną historię polskiej sztuki XIX i XX w.

Więcej o projekcie TUTAJ

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.