2 Minut czytania
ikona
ikona

Wielka Gala Miasta Pamięci

Blask fleszy, wyjście na „scenę” po nagrody i uściski prezesów, przemówienia VIP-ów oraz dumni nauczyciele. Tak właśnie było. Zgromadzona młodzież, ta nagrodzona oraz ta, która kibicowała swoim nauczycielom i kolegom, wśród podróżnych na Dworcu Centralnym w Warszawie z przejęciem oglądała dokument o Mieście Pamięci. Największe wrażenie zrobił moment w którym pan Paweł Zarzycki (prezes fundacji TPE) powiedział: w Warszawie co 4 minuty ktoś został rozstrzelany.. Widać było po zgromadzonych, że patrzą na zegarki i zamyślają się. 

Uroczystość była krótka i dająca do myślenia. Kluczową częścią było zakończenie konkursu „Warszawa.Miasto Pamięci” w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zadaniem młodych ludzi było napisanie utworu literackiego na temat „Warszawa 1939 – 1945”. Ilość prac oraz ich poziom merytoryczny szczerze nas zaskoczył. Wręczanie nagród przy ukazywanych się na prompterze utworów nagrodzonych było dużym wyróżnieniem. Nauczyciele za promowanie dodatkowych inicjatyw i motywowanie uczniów również zostali nagrodzeni. Gala zakończyła się oglądaniem nowo otwartej wystawy o „Tablicach Pamięci”.

Dworzec centralne nadał tej uroczystości zupełnie inny wydźwięk. Poczucie nieustannie pędzącego świata, który żyje dalej dzięki poświęceniu żołnierzy i cywili sprzed 76 lat, podkreśliło wagę pamięci o nich.

    Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
    < poprzedni artykuł następny artykuł >
    0 Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *