Obszar – przedsiębiorczość

Przedsiębiorczość to ważny i często pomijany element edukacji. Z lekcji historii poza datami i biografiami ważnych ludzi można poznać mechanizmy ekonomiczne pozwalające na osiągnięcie sukcesu w dzisiejszym świecie.

Aspekt przedsiębiorczości czyli umiejętność doboru i zaangażowania w działalności gospodarczej, prowadzonej w warunkach niepewności, czynników wytwórczych w sposób zapewniający zysk jednemu przedsiębiorcy lub grupie przedsiębiorczych osób, jest obecny w większości naszych lekcji.

Lekcje w których przedsiębiorczość jest wiodącym tematem to cykl „Gospodarka Morska„. W czterech lekcjach przedstawiamy możliwości oraz sektory w których rozwój i kariera mogą być nie tylko pasją życia, ale również wiązać się z dużą gratyfikacją finansową.

Bycie człowiekiem przedsiębiorczym oznacza dla nas kreatywność, zaradność, samodzielność oraz niezależność. Są to cechy bardzo porządane przez młodych ludzi. Lecz czy poza własnym doświadczeniem najlepszą formą nauki jest przykład, przykład młodych ludzi, którzy osiągnęli coś idą podobną drogą. „Orlęta Przemyskie” to przykład samorządności młodzieży, ta część historii pozawala odkryć młodym ludziom swoją siłę i potencjał.

Celem nauki historii w naszym odczuciu jest poza oddania hołdu bohaterom, wyciągnięciu wniosków by czegoś uniknąć albo coś powtórzyć.