Edukacja multimedialna
Wiele narzędzi - jedna lekcja
Poznaj nasze lekcje multimedialne
ODWAŻNI I ROZTROPNI - cykl lekcyjny

Odważni i roztropni to zestaw edukacyjny przybliżający sylwetkę polskich sił zbrojnych na przestrzeni historii. Cała seria została przygotowana  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

 

W ramach pakietu opracowano materiały do poprowadzenia lekcji skoncentrowanych na czterech fundamentalnych przestrzeniach historycznych związanych z polską armią. Każdy z podręczników opracowuje zagadnienia na poziomie szerokich omówień, oraz pracy ze źródłami. Opisują one: sylwetkę polskich legionów z roku 1920, oraz kampanię prowadzącą do bitwy warszawskiej 

Duch polskiego żołnierza

„Duch polskiego żołnierza” to pakiet lekcyjny  w serii “Odważni i roztropni”. Cały cykl został przygotowany  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

Publikacja jest poświęcona rysowi historycznemu Legionów Polskich. Ich powstaniu, komendanturze, istotnym postaciom. Narracje dodatkowo wzbogacają informacje o Polskiej Drużynie Strzeleckiej, czy  opowieść na temat “Siódemki” Beliny. Bogato ilustrowana, pozwala zwizualizować sobie codzienność legionistów. 

Zawartość pakietu lekcyjnego:

 • Min-podręcznik: Duch polskiego żołnierza. (30 szt.)
 • Płyta DVD z filmem: Duch polskiego żołnierza. (30 szt.)
 • Wystawa, dwanaście plansz. (wymiar 70/100 cm)
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela.
Odwaga i roztropność polskiego żołnierza

„Odwaga i roztropność polskiego żołnierza” to pakiet lekcyjny  w serii “Odważni i roztropni”. Cały cykl został przygotowany  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

Publikacja rozwija szeroki kontekst wokół wojny 1920 roku. Skupia się na zagadnieniach: bitwy o Lwów, Ochotniczej Legii Kobiet, Bitwy nad Niemnem, czy wreszcie Bitwy Warszawskiej. 

Zawartość pakietu lekcyjnego:

 • Min-podręcznik: Odwaga i roztropność polskiego żołnierza. (30 szt.)
 • Płyta DVD z filmem: Odwaga i roztropność polskiego żołnierza. (30 szt.)
 • Wystawa, dwanaście plansz. (wymiar 70/100 cm)
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela.
Odważni i Roztropni

Pakiet lekcyjny  „Odwaga i Roztropność Polskiego Żołnierza w trakcie zmagań wojennych 1920 roku” stanowi część serii „Odwaga i Roztropność”. Adresatami są uczniowie różnych poziomów edukacji, w szczególności ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnie (licea, technika i szkoły zawodowe). 

Zagadnienia poruszane w mini podręczniku: 

 • Bitwa o Ukrainę 
 • Front litewsko – białoruski i polesie 
 • Odwrót z Ukrainy 
 • Bitwa o Lwów 
 • Bitwa nad Bugiem 
 • Bitwa Warszawska 
 • Wołyń i Podole 
 • Bitwa nad Niemnem 

Autor tekstów: Witold Rawski  Reżyser filmu: Paweł Zarzycki 

Zawartość pakietu lekcyjnego: 

 • Mini podręcznik: Odwaga i Roztropność Polskiego Żołnierza w trakcie zmagań wojennych 1920 roku.
 • Płyta DVD z filmem: Odwaga i Roztropność Polskiego Żołnierza w trakcie zmagań wojennych 1920 roku.
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela: scenariusze lekcji wraz z quizami 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji przez zamówieniem pakietu, napisz do nas. 

Czy wybrałeś swoją lekcję?

Edukacja multimedialna to zbiór nowoczesnych narzędzi dydaktycznych przygotowany przez Fundację TPE przy współpracy z ekspertami z różnych dziedzin. Do 12 tematów opracowaliśmy różnorodne zestawy edukacyjne zawierające: film, wystawę, prezentację, testy oraz scenariusze lekcji dla nauczyciela oraz broszury edukacyjne z filmem dla uczniów.

Jak zamówić materiały?

Przy każdej lekcji znajdziecie Państwo informację o planowanym terminie przygotowania materiałów, do tego czasu zbieramy zamówienia, zamówić może szkoła i osoba prywatna. Proszę zwrócić uwagę, że broszury dla uczniów sprzedajemy w modułach po 30 szt., aby zamówić wystawę konieczne jest zamówienie przynajmniej jednego modułu broszur w danym temacie lekcji.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zamówieniem pakietu proszę dokonać wyboru poniżej i wysłać zamówienie korzystając z formularza.

Moduł broszur edukacyjnych 30 szt.
Moduł broszur edukacyjnych 30 szt.

Broszury można zamawiać w modułach po 30 szt.
Broszury można zamówić bez wystawy.
Materiały dydaktyczne – bezpłatnie wysyłamy pdf
na e- mail po opłaceniu broszur.

Wystawa
Wystawa

Wystawę można zamówić wyłącznie z broszurami do danej wystawy. Istnieje możliwość wypożyczenia wystawy

Materiały dla nauczyciela
Materiały dla nauczyciela

Materiały dostępne wyłącznie przy zakupie modułu broszur danego tematu. PDF (scenariusze lekcji, testy sprawdzające wiedzę uczniów, prezentacje) wysyłamy po zrealizowaniu wysyłki materiałów drukowanych pod wskazany w zamówieniu adres.

Zamów pakiet