„Jak skała na Morzu. O Polskości Pomorza”

(...) jak Pomorze było z Polską związane przez wieki. (…)Ten region był odrywany od Polski i w czasach krzyżackich i w czasie zaboru pruskiego. Jakby nie liczyć to zabory w Polsce trwały 123 lata, a tu 148 lat, więc o jedno pokolenie dłużej.

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr Jarosław Sellin

Nauka historii nie musi być związana ze szkolną ławką czy muzealną powagą. W drugiej odsłonie projektu "Jak skała na Morzu. O Polskości Pomorza" szereg wydarzeń kulturalnych miało miejsce w Tczewie. Historię drogi do Polskości Pomorza opowiedzieliśmy na łamach wielkoformatowej zewnętrznej wystawy, filmu dokumentalnego jak i koncertu.

Koncert "Jak Skała na Morzu. O Polskości Pomorza" szczególnie przemówił do serc młodych ludzi, których wzruszające, jak i pełne energii utwory zachęciły do zwiedzenia wystawy i zgłębienia historii Pomorza.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane wraz z Fundacja OKO-LICE KULTURY przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O otwarciu wystawy przeczytacie Państwo tutaj:

Projekt powstał przy wsparciu Programu "Niepodległa"

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Dofinansowano z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – interwencje. Edycja 2022.