Labirynt Sztuki

Wystawa „Labirynt sztuki” to miejsce, w którym prezentujemy dzieła z różnych artystycznych dziedzin. W ścieżkach tematycznych spotykają się prace malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, utwory muzyczne i literackie oraz filmy. Jest to labirynt, w którym odnajdziemy różnorodne przykłady korespondencji sztuk. Zapraszamy do wędrowania po zagadnieniach związanych z historią i teraźniejszością, do odwiedzania wsi i miast, spotkania ze szwoleżerami walczącymi u boku Napoleona i współczesnymi artystami wykonującymi swoje autoportrety. Zapraszamy do świata iluzji i ekspresji oraz do odnajdywania własnej drogi w labiryncie sztuki życia. Życzymy wielu miłych chwil ze sztuką,

Autorzy wystawy

Odkrywanie sztuki nie musi być nużącą wędrówką po korytarzach muzeum. Labirynt Sztuki pozwoli młodym ludziom poznać polską sztukę podczas swoistej wędrówki pełnej zagadek i niespodzianek. Zewnętrzna wystawa będzie prezentowała dzieła z dziedziny malarstwa, fotografii, filmu, muzyki, a także literatury i rzeźby (w tym poznać sylwetki artystów, zmieniające się nurty sztuki, tło historyczne powstawania dzieł).

Koncepcja oraz zawartość wystawy została opracowana przez grono ekspertów pod kierunkiem pani Bożeny Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzięki czemu zaskoczą nas nie tylko zagadki i zabawa formą, ale również nie publikowane ciekawostki i tajniki polskiej sztuki znane jedynie wąskiemu gronu specjalistów.

Umieszczone na wystawie kody QR przeniosą uczestnika do wirtualnego labiryntu, w którym czekają kolejne elementy do odkrycia.

Po przejściu Labiryntu Sztuki młodzież będzie mogła wziąć udział w konkursie który wystawi na próbę pamięć oraz spostrzegawczość uczestnika na próbę. Mamy nadzieję, że i to wyzwanie labiryntu będzie dla młodzieży atrakcyjnym sprawdzianem. Dla najlepszych czekała nagroda… album rozszerzający treści z wystawy.

Wystawa była już pokazywana w Przemyślu oraz Poznaniu, w Warszawie, a także w Solecznikach. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Relacja z otwarć można zobaczyć: TUTAJ i TUTAJ

Zapraszamy również na stronę LABIRYNTU SZTUKI.

Kieszonkową formą wystawą i poniekąd jej rozwinięciem jest Album Labirynt Sztuki autorstwa Bożeny Pysiewicz, dr Marii Wilczek-Krypy, Mariusza Grabowskiego i Marty Cwaliny. Liczne reprodukcje, teksty źródłowe, najpotrzebniejsze definicję oraz liczne kody QR dają możliwość wejścia i doświadczenia sztuki w domu, w klasie czy na wakacjach.

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundusz Promocji Kultury

Skip to content