Labirynt Sztuki

Odkrywanie sztuki nie musi być nużącą wędrówką po korytarzach muzeum. Labirynt Sztuki pozwoli młodym ludziom poznać polską sztukę podczas swoistej wędrówki pełnej zagadek i niespodzianek. Zewnętrzna wystawa będzie prezentowała dzieła z dziedziny malarstwa, fotografii, filmu, muzyki, a także literatury i rzeźby (w tym poznać sylwetki artystów, zmieniające się nurty sztuki, tło historyczne powstawania dzieł).

Koncepcja oraz zawartość wystawy została opracowana przez grono ekspertów pod kierunkiem pani Bożeny Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzięki czemu zaskoczą nas nie tylko zagadki i zabawa formą, ale również nie publikowane ciekawostki i tajniki polskiej sztuki znane jedynie wąskiemu gronu specjalistów.

Umieszczone na wystawie kody QR przeniosą uczestnika do wirtualnego labiryntu, w którym czekają kolejne elementy do odkrycia.

Po przejściu Labiryntu Sztuki młodzież będzie mogła wziąć udział w konkursie który wystawi na próbę pamięć oraz spostrzegawczość uczestnika na próbę. Mamy nadzieję, że i to wyzwanie labiryntu będzie dla młodzieży atrakcyjnym sprawdzianem. Dla najlepszych czeka nagroda... której na razie nie będziemy zdradzać.

Labirynt Sztuki będzie można zwiedzić w Poznaniu oraz Przemyślu.

Do 15 lutego wystawę można zobaczyć w Poznaniu!!!

Relacja z otwarć można zobaczyć: TUTAJ i TUTAJ

Zapraszamy również na stronę LABIRYNTU SZTUKI.

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundusz Promocji Kultury