Labirynt Sztuki

Odkrywanie sztuki nie musi być nużącą wędrówką po korytarzach muzeum. Labirynt Sztuki pozwoli młodym ludziom poznać polską sztukę podczas swoistej wędrówki pełnej zagadek i niespodzianek. Zewnętrzna wystawa będzie prezentowała dzieła z dziedziny malarstwa, fotografii, filmu, muzyki, a także literatury i rzeźby (w tym poznać sylwetki artystów, zmieniające się nurty sztuki, tło historyczne powstawania dzieł).

Koncepcja oraz zawartość wystawy została opracowana przez grono ekspertów pod kierunkiem prof. dr. hab. Jana Sienkiewicza. Dzięki czemu zaskoczą nas nie tylko zagadki i zabawa formą, ale również nie publikowane ciekawostki i tajniki polskiej sztuki znane jedynie wąskiemu gronu specjalistów.

Umieszczone na wystawie kody QR przeniosą uczestnika do wirtualnego labiryntu, w którym czekają kolejne elementy do odkrycia.

Po przejściu Labiryntu Sztuki młodzież będzie mogła wziąć udział w konkursie który wystawi na próbę pamięć oraz spostrzegawczość uczestnika na próbę. Mamy nadzieję, że i to wyzwanie labiryntu będzie dla młodzieży atrakcyjnym sprawdzianem. Dla najlepszych czeka nagroda... której na razie nie będziemy zdradzać.

Labirynt Sztuki będzie można zwiedzić w Poznaniu oraz Przemyślu.

    Chcesz wiedzieć więcej?