Lekcje Multimedialne „Warszawa Nieugięta”

W ścisłej współpracy ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Stanach Zjednoczonych, nasza fundacja, stworzyła lekcję multimedialną dla polskich szkół sobotnich w Chicago.

Na przykładzie losów Warszawy, jej cierpienia i heroicznego oporu chcemy nie tylko napełnić polskie dzieci dumą z Ojczyzny przodków, ale także dać merytoryczny oręż do dyskusji z rówieśnikami spoza środowisk polonijnych.

Przez historyków i metodyków został przygotowany komplet materiałów do prowadzenia
lekcji multimedialnych. Na komplet materiałów edukacyjnych składać się będą: mini-podręcznik dla uczniów składający się z dwóch części: „Warszawa – Miasto Pamięci” oraz „Warszawa – Miasto bohaterów” oraz zeszyt dydaktyczny dla nauczycieli zwierający wariantowe scenariusze lekcyjne.

Każdy uczeń biorący udział w lekcji otrzyma znaczek uczestnictwa w niej.

Na początku grudnia zostanie przeprowadzona konferencja dla nauczycieli, to tam nauczyciele otrzymają materiały dla siebie i uczniów oraz wezmą udział w warsztatach metodycznych i wysłuchają wykładu historyków.

Inauguracją projektu, a także zachętą dla młodzieży będzie koncert współczesnej muzyki zorganizowanym specjalnie dla nich w sobotnie południe w Chicago.

Koncert muzyczny „Warszawa Nieugięta” w wykonaniu polskich i amerykańskich wokalistów składa się z piosenek bazujących na fragmentach wspomnień i poezji o Warszawie czasu okupacji. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Darek Malejonek.

W atmosferę koncertu młodzież wprowadzi film edukacyjny „Warszawa – Miasto bohaterów”. Każdy z uczniów otrzyma dodatkowo bogato ilustrowany dwujęzyczny album.

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Dofinansowano z środków Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego w ramach programu „Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski”

Skip to content