Polish MADMAN

Kardynał Adam Kozłowiecki SJ był nie tylko niezwykłym kapłanem, więźniem KL Auschwitz i KL Dachau, ale przede wszystkim wybitnym misjonarzem, dzięki którego staraniom Kościół w Rodezji Północnej (dziś Zambia) aktywnie pomaga najbardziej potrzebującym i wciąż się rozwija.

Dzięki wielkoformatowej wystawie, albumie oraz uroczystym otwarciu na którym nie zabraknie filmu o Kardynale oraz gości specjalnych, niesamowitą postać misjonarza będą mogli poznać szerzej jego rodacy.

PROGRAM UROCZYSTEGO OTWARCIA

Mamy zaszczyt zaprosić w dniu 25 października 2023 r. na Stary Rynek o godzinie 10.oo, na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt.: „Polish Madman” opowiadającej o życiu polskiego misjonarza Kardynała Adama Kozłowieckiego.

Po otwarciu i zwiedzeniu wystawy udamy się do NoveKino Przedwiośnie (ul. Tumska 5a), gdzie odbędzie się druga część uroczystości.  

W drugiej części programu uroczystości przewidziany jest pokaz filmu dokumentalnego o losach niezwykłego Kardynała pt.: „Serce bez granic”.  

Po projekcji odbędzie się spotkanie ze świadkiem życia Kardynała Adama księdzem misjonarzem Adamem Pergółem, który na co dzień pracuje w Mpunde w Zambii. Zachęcamy nauczycieli oraz uczniów do zadawania pytań.  

Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma album o Kardynale wraz z płytą zawierającą film „Serce bez granic”.

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023

Skip to content