Przemyska Akademia Artystyczna

Twórcy są wśród Nas, a My ich nie widzimy„Piękne obłoki nie staną się piękniejsze, gdy dowiemy się, że stanowią kondensat pary wodnej (…). Podobnie chyba – jeśli chodzi o obraz – byłbym szczęśliwy gdyby budził zachwyt bez konieczności interpretowania”

Z. Beksiński

Przemyśl to mały Lwów. Urokliwe ulice, wzgórze pełne wierz kościelnych, starówka pełna urokliwych zaułków. Wszystko to rozbudza kreatywność, zachęca do rozwoju artystów, którzy są wśród nas. Po zakończeniu warsztatów malarskich "Malarska Wrażliwość" w 2020 roku wiedzieliśmy, że chcemy zrobić kolejne plenery, ale po odzewie uczestników wiedzieliśmy, że to za mało. Tak urodził się pomysł na projekt "Przemyska Akademia Artystyczna. Twórcy są wśród nas, a my ich nie widzimy."

"Przemyska Akademia Artystyczna" składa się z wielu wydarzeń artystycznych, które są podzielone na trzy sekcje fotograficzną, malarską oraz muzyczną. W każdym z sekcji są zaplanowane różnorodne wydarzenia od warsztatów po wernisaże. Koncerty, wernisaże, wystawy oraz katalogi będę dostępne dla szerokiej publiczności. Dzięki temu lokalna społeczność będzie mogła dostrzec artystów, którzy są wśród nich. Bogaty program warsztatów oraz wydarzeń będzie rozłożony na dwa lata. Część fotograficzna oraz muzyczna każdego roku będzie skupiała się na innym aspekcie tych dyscyplin artystycznych.

Poniżej przedstawiamy państwu "mistrzów", którzy będą prowadzić poszczególne sekcje.

Część malarska zostanie poprowadzona przez:

 • w 2021 oraz 2022 roku przez dr Roberta Bluj: absolwent warszawskiej ASP, zamieszkały w Wilnie, od kilku lat prowadzący wiele klas mistrzowskich oraz warsztatów dla studentów malarstwa.

Część fotograficzną poprowadzi:

 • w 2021 roku Grzegorz Gałązka: zawodowy fotograf (libero professionista), specjalizujący się w intymnym portrecie.
 • w 2022 roku Borys Skrzyński: zawodowy fotograf specjalizujący się w fotografii reportażowej oraz prasowej.

Sekcję muzyczną poprowadzi:

 • w 2021 roku pani Marianna Humecka: pianistka ze Lwowa, zwyciężczyni wielu koncertów międzynarodowych, koncertująca w Europie i USA.
 • w 2022 roku Darek "Maleo" Malejonek: polski kompozytor, wokalista i gitarzysta. Założyciel i lider Maleo Reggae Rockers

Zwieńczeniem tej części nie będzie wernisaż, a wspólny koncert "mistrza" oraz uczestników warsztatów.

Zapisy już trwają!!!

 • Warsztaty muzyczne pod kierownictwem pani Marianny Humeckiej już między 20,a 23 września!!! Po warsztatach i próbach generalnych odbędzie się koncert dla publiczności!!!
 • 23 września 2021 r. godz. 18.00 – koncert fortepianowy młodych talentów w Zamku Kazimierzowskim.
 • Liczba biletów jest ograniczona, bezpłatne wejściówki można odbierać w szatni Zamku Kazimierzowskiego.

  Chcesz wiedzieć więcej?
  Fundusze publiczne

  Projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach zadania publicznego dotyczącego Edukacji Kulturalnej 2021.