Edukacja multimedialna
Wiele narzędzi - jedna lekcja
Poznaj nasze lekcje multimedialne
WALKA O POLSKĘ - cykl lekcyjny

Walka o Polskę jest pakietem edukacyjnym skierowanym do nauczycieli i uczniów ostatnich klas szkół średnich i podstawowych. Przygotowane materiały mają posłużyć jako narzędzia w cyklu dydaktycznym przeprowadzonym przez nauczyciela. W tematyce zorientowanej na walkę narodowo-wyzwoleńczą. Od okresu powstawania legionów polskich, do walki partyzanckiej po 1945 roku. 

 

W ramach pakietu opracowano materiały do poprowadzenia lekcji skoncentrowanych na czterech fundamentalnych przestrzeniach historycznych związanych z walką o Polskę. Każdy z podręczników omawia zagadnienia na poziomie szerokich omówień, oraz pracy ze źródłami. Opisują one: walkę niepodległościową – powstanie legionów polskich, walkę z bolszewikami, walkę w podziemiu, walkę po 1945.

Walka niezłomnych

„Walka niezłomnych” to pakiet lekcyjny  w serii “Walka o Polskę”. Cały cykl został przygotowany  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

W ramach publikacji znajdują się informacje o powojennej działalności żołnierzy wyklętych. Całość oprócz faktograficznego przeglądu działalności, proponuje biogramy i wspomnienia walczących. Szeroki dobór ilustracji zwiększa świadomość epoki u czytającego.

Zawartość pakietu lekcyjnego:

 • Min-podręcznik: Walka niezłomnych. (30 szt.)
 • Płyta DVD z filmem: Walka niezłomnych. (30 szt.)
 • Wystawa, dwanaście plansz. (wymiar 70/100 cm)
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela.
Walka w podziemiu

„Walka w Podziemiu” to pakiet lekcyjny  w serii “Walka o Polskę”. Cały cykl został przygotowany  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

W ramach publikacji znajdują się informacje o funkcjonowaniu Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1939-1945. Opis zawiera informację o powstaniu organizacji, jej strukturze, zmiany w organizacji wynikające z przeciwności w czasie wojny.

Zawartość pakietu lekcyjnego:

 • Min-podręcznik: Walka w Podziemiu. (30 szt.)
 • Płyta DVD z filmem: Walka w Podziemiu. (30 szt.)
 • Wystawa, dwanaście plansz. (wymiar 70/100 cm)
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela.
Walka z Bolszewikami

Zawartość pakietu lekcyjnego:

 • Min-podręcznik: Walka z Bolszewikami. (30 szt.)
 • Płyta DVD z filmem: Walka z Bolszewikami. (30 szt.)
 • Wystawa, dwanaście plansz. (wymiar 70/100 cm)
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela.

„Walka z Bolszewikami” to pakiet lekcyjny  w serii “Walka o Polskę”. Cały cykl został przygotowany  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

W ramach publikacji znajdują się chronologicznie uporządkowane informacje o ochotnikach wojny 1920 roku. Opisywana droga przeprowadza czytelnika od punktu okupowanej polski, po walkę z bolszewikami.

Walka o niepodległość

„Walka o niepodległość” to pakiet lekcyjny  w serii “Walka o Polskę”. Cały cykl został przygotowany  z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych uczniów i nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i szkoły średnich (licea, technika i szkoły zawodowe).

W ramach publikacji znajdują się informacje o klęsce rewolucji z roku 1905. Przegląd powstania Legionów Polskich, uwzględniając ich strukturę, oraz organizację funkcjonowania. Przedstawiane materiały omawiają również działalność błękitnej armii gen. Hallera.

Zawartość pakietu lekcyjnego:

 • Min-podręcznik: Walka o niepodległość. (30 szt.)
 • Płyta DVD z filmem: Walka o niepodległość. (30 szt.)
 • Wystawa, dwanaście plansz. (wymiar 70/100 cm)
 • Materiały dydaktyczne dla nauczyciela.
Czy wybrałeś swoją lekcję?

Edukacja multimedialna to zbiór nowoczesnych narzędzi dydaktycznych przygotowany przez Fundację TPE przy współpracy z ekspertami z różnych dziedzin. Do 12 tematów opracowaliśmy różnorodne zestawy edukacyjne zawierające: film, wystawę, prezentację, testy oraz scenariusze lekcji dla nauczyciela oraz broszury edukacyjne z filmem dla uczniów.

Jak zamówić materiały?

Przy każdej lekcji znajdziecie Państwo informację o planowanym terminie przygotowania materiałów, do tego czasu zbieramy zamówienia, zamówić może szkoła i osoba prywatna. Proszę zwrócić uwagę, że broszury dla uczniów sprzedajemy w modułach po 30 szt., aby zamówić wystawę konieczne jest zamówienie przynajmniej jednego modułu broszur w danym temacie lekcji.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zamówieniem pakietu proszę dokonać wyboru poniżej i wysłać zamówienie korzystając z formularza.

Moduł broszur edukacyjnych 30 szt.
Moduł broszur edukacyjnych 30 szt.

Broszury można zamawiać w modułach po 30 szt.
Broszury można zamówić bez wystawy.
Materiały dydaktyczne – bezpłatnie wysyłamy pdf
na e- mail po opłaceniu broszur.

Wystawa
Wystawa

Wystawę można zamówić wyłącznie z broszurami do danej wystawy. Istnieje możliwość wypożyczenia wystawy

Materiały dla nauczyciela
Materiały dla nauczyciela

Materiały dostępne wyłącznie przy zakupie modułu broszur danego tematu. PDF (scenariusze lekcji, testy sprawdzające wiedzę uczniów, prezentacje) wysyłamy po zrealizowaniu wysyłki materiałów drukowanych pod wskazany w zamówieniu adres.

Zamów pakiet