„Gabriel Narutowicz. Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej”

2022 rok jest ogłoszony w Warszawie rokiem Gabriela Narutowicza ze względu na 100 rocznicę śmierci Pierwszego Prezydenta Rzeczpospolitej. Współpracując z Urzędem Dzielnicy Mokotów oraz Stowarzyszeniem CREM przygotowaliśmy wystawę plenerową oraz podcast poświęconą życiu społecznemu, politycznemu oraz prywatnemu Gabriela Narutowicza.

Wystawa przygotowana wraz z historykami Witoldem Rawskim oraz Wiktorem Cyganem przeprowadzana nas przez całe życie Prezydenta Gabriela Narutowicza aż do śmierci. Na ostatnich tablicach przeczytamy także o skutkach jakie niósł za sobą zamach na Prezydenta.

W świadomości młodzieży Gabriel Narutowicz jest prezydentem, którego zastrzelono, a nie wielkim politykiem, myślicielem, ciekawą postacią. Dlatego projekt "Gabriel Narutowicz. Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej" ma na celu przybliżyć biografię Narutowicza, a także nastroje społeczne obecne w czasie jego wyboru i krótkiej kadencji.

Do wystawy jest także nagrany podcast, który w formie rozmowy z ekspertem opowiada nam historię Pierwszego Prezydenta.

Ostatnim elementem projektu jest konkurs, który mamy przyjemność organizować wraz z Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI. Do którego uczniowie szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej mogą się zgłosić prace do 9 stycznia 2023. Wszelkie informacje w zakładce KONKURS na naszej stronie.

Publikacje

  • Podcast: Gabriel Narutowicz- Inżynier Profesor, Prezydent
  • Wystawa: Prezydent Gabriel Narutowicz i jego czasy w Warszawie i w Polsce.

Działania:

  • Otwarcie wystawy plenerowej przy Parku Dreszera w Warszawie
  • Konkurs "Podziękowania dla Pierwszego Prezydenta"

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Wystawa została dofinansowana w ramach konkursu dotacyjnego ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content