Jak młodzież Polska i Ukraińska walczyła z bolszewikami

Wzmacnianie pozytywnych relacji pomiędzy młodzieżą polską a ukraińską, jest niezwykle istotne, szczególnie w dzisiejszych realiach, pozytywne momenty w historii tych dwóch narodów należy przypominać i podkreślać ich znaczenie. Poprzez ukazanie wspólnych działań młodzieży polskiej i ukraińskiej przeciwko bolszewikom umacniane będzie taki poczucie dumy narodowej.

Razem z Harcerskim Hufcem "Wołyń" z Równego opracowana została dwujęzyczna polsko-ukraińska wystawa poświęcona walce młodzieży z bolszewikami w wojnie 1920 roku.

Wystawa ma także wyjątkową wymowę w obecnej sytuacji, w której znajduje się Ukraina, tj. w sytuacji wojny z Rosją. W związku z nią część wystawy jest poświęcona zaangażowaniu współczesnych płastunów i polskich harcerzy z Ukrainy w walkę z najazdem rosyjskim.

Projekt jest kontynuacją projektu "Młodzież polska i ukraińska w walce z bolszewikami" z 2022 roku. W edycji 2023 dwujęzyczna wystawa jest prezentowana w Ukrainie. W ramach projektu w 2023 roku film "Harcerze w wojnie polsko bolszewickiej 1920" został przetłumaczony na język ukraiński. Zapraszamy do oglądania:

https://www.youtube.com/watch?v=si4IOf1pq5E
Plakat Informacyjny
Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Dofinansowano z środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach programu pomoc Polonii i Polakom za granicą.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content