„Jak skała na Morzu. O Polskości Pomorza”

Wydarzenia Artystyczne

(...) jak Pomorze było z Polską związane przez wieki. (…)Ten region był odrywany od Polski i w czasach krzyżackich i w czasie zaboru pruskiego. Jakby nie liczyć to zabory w Polsce trwały 123 lata, a tu 148 lat, więc o jedno pokolenie dłużej.

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dr Jarosław Sellin

Nauka historii nie musi być związana ze szkolną ławką czy muzealną powagą. W drugiej odsłonie projektu "Jak skała na Morzu. O Polskości Pomorza" szereg wydarzeń kulturalnych w 2022 roku miało miejsce w Tczewie. Historię drogi do Polskości Pomorza opowiedzieliśmy na łamach wielkoformatowej zewnętrznej wystawy, filmu dokumentalnego jak i koncertu.

Koncert "Jak Skała na Morzu. O Polskości Pomorza" szczególnie przemówił do serc młodych ludzi, których wzruszające, jak i pełne energii utwory zachęciły do zwiedzenia wystawy i zgłębienia historii Pomorza.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane wraz z Fundacja OKO-LICE KULTURY przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O otwarciu wystawy przeczytacie Państwo tutaj:

"Jak skała na Morzu. O polskości Pomorza" w 2023 roku odwiedzi kolejne miasto w województwie pomorskim. Obrazem, dźwiękiem i treścią na koncercie czy wystawie zachęcą młodych ludzi do zgłębiania i pielęgnowania ich historii. Różnorodność przekazu, współczesna oprawa muzyczna przedstawia młodzieży historię w nowej żywej odsłonie.

Projekt powstał przy wsparciu Programu "Niepodległa"

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Zadanie pod tytułem „Cykl wydarzeń artystycznych – O polskość Pomorza” w ramach Programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content