Polish MADMAN

Kardynał Adam Kozłowiecki SJ był nie tylko niezwykłym kapłanem, więźniem KL Auschwitz i KL Dachau, ale przede wszystkim wybitnym misjonarzem, dzięki którego staraniom Kościół w Rodezji Północnej (dziś Zambia) aktywnie pomaga najbardziej potrzebującym i wciąż się rozwija.

Dzięki wielkoformatowej wystawie, albumie oraz uroczystym otwarciu na którym nie zabraknie filmu o Kardynale oraz gości specjalnych, niesamowitą postać misjonarza będą mogli poznać szerzej jego rodacy.

UROCZYSTE OTWARCIE

25 października 2023 r. na Starym Rynku o godzinie 10.oo, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt.: "Polish Madman” opowiadającej o życiu polskiego misjonarza Kardynała Adama Kozłowieckiego.

W programie otwarcia było:

Otwarcie i zwiedzenie wystawy.

Pokaz filmu dokumentalnego, w kinie Novekino Przedwiośnie, o losach niezwykłego Kardynała pt.: „Serce bez granic”.  

Po projekcji odbyło się spotkanie ze świadkiem życia Kardynała Adama księdzem misjonarzem Adamem Pergółem, który na co dzień pracuje w Mpunde w Zambii. Uczniowie oraz nauczyciele i goście mieli szansę zadać pytania.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał album o Kardynale wraz z płytą zawierającą film „Serce bez granic”.

Do 31 grudnia 2023 wystawę o Kardynale można zobaczyć na Starym Rynku w Płocku.

Chcesz wiedzieć więcej?
Fundusze publiczne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content