5 Minut czytania
ikona
ikona

Wejdź do Labiryntu w Przemyślu

Na Placu Niepodległości w Przemyślu 14 grudnia została otwarta wystawę plenerową „Labirynt Sztuki”. W jej inauguracji wziął udział m.in. wicedyrektor PCEN Zbigniew Hamielec, dyrektor Fundacji Joanna Tarnowska, a także młodzież, która brała udział w projekcie „Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy”. Gościem honorowym był Prezydent Przemyśla – Wojciech Bakun, którego patronatem objęty jest projekt Labirynt Sztuki.

„Labirynt Sztuki to miejsce, w które warto zajrzeć by w codziennym pośpiechu odetchnąć i dać sobie moment by spojrzeć na dzieła mistrzów, posłuchać muzyki, przeczytać fragment literatury czy filmu.By potem wśród rozmów przy rodzinnym stole móc opowiedzieć dlaczego J. Matejko krytykował Gierymskiego?Prawdziwi koneserzy wiedzy o sztuce mogą wypełnić Quiz by wygrać unikatowy album, który towarzyszy wystawie.”

Powiedziała Joanna Tarnowska dyrektor Fundacji TPE.

– Podczas swoistej wędrówki młody człowiek będzie mógł zapoznać się z dziełami z dziedziny malarstwa, fotografii, filmu, muzyki, a także literatury i rzeźby, w tym poznać sylwetki artystów, zmieniające się nurty sztuki, tło historyczne powstawania dzieł. Scenariusz wystawy i propozycja jej kształtu zostały opracowane przez grono ekspertów. Autorką wystawy jest Bożena Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie. Umieszczone na wystawie kody QR spowodują, że oglądający będzie mógł dostać się do równoległej rzeczywistości wirtualnego labiryntu i skorzysta z multimedialnych elementów wystawy.

mówił Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Co to jest Labirynt Sztuki i gdzie nas zaprowadzi?

Wystawa składa się z kilkunastu ścieżek edukacyjnych, pozwalających na poznanie sztuki polskiej ostatnich dwóch stuleci.

➡ W ścieżkach tematycznych prezentowane są prace malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, utwory muzyczne i literackie oraz filmy.

➡ Jest to labirynt, w którym można odnaleźć różnorodne przykłady korespondencji sztuk.

➡ Dodatkowo, po obejrzeniu wystawy, uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie (poprzez kod QR umieszczony na planszy tytułowej), w którym nagrodą jest ilustrowany album zawierający przystępnie opisaną historię polskiej sztuki XIX i XX w.

Zapraszamy!!! www.labiryntsztuki.pl

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Opis projektu: TUTAJ

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content