4 Minut czytania
ikona
ikona

300 słów o Wolności #konkurs

„300 słów o Wolności ” to konkurs wieńczący projekt #NiepokornySzczecin.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz do uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa Zachodniopomorskiego.

Zgłoszenia prac: od 4.10.2022 do 30.10.2022

Na szczególną uwagę zasługują ci, których dzieła wpływają na losy kolejnych pokoleń.

Przedstaw swojego bohatera, miejsca, wydarzenie związane z powojenną historią Szczecina wybierając jedną z dwóch poniższych form:
🎥Film: Zadanie polegającej na przygotowaniu filmu z zastosowaniem możliwości tej formy wyrazu (przejścia, łączenie obrazów, dodania dźwięków, napisów, równoległych filmów, tempa itp.)  Stwórz krótki klip o jednym z miejsc w Szczecinie, które są związane z jego drogą do wolności. Pokaż je zarówno na zdjęciach archiwalnych jak i dziś. Spraw by w tej krótkiej formie zawarta była:

  1. jeden z pięciu ważnych dla historii opowiedzianej w projekcie „Szczecin Niepokorny” miejsc w Szczecinie ( materiały edukacyjne: znajdziesz tu: http://tpe.org.pl/projekty/szczecin-niepokorny/)
  2. min. 2 informacje na temat tego miejsca, walki o wolność, które chcesz by widz zapamiętał.

📜Praca pisemna: Polegająca na napisaniu krótkiej pracy literackiej „300 słów o wolności”. Jako inspirację wybierz jedną z prezentowanych w książeczce edukacyjnej „Szczecin Niepokorny”, autor S. Ligarski, historycznych fotografii. (materiały dostępne tutaj)

Szczegóły konkursy dostępne są na stronie www.niepokornyszczecin.pl.

Projekt Niepokorny Szczecin realizowany jest przez naszą fundację we współpracy z #KuratoriumOświaty w Szczecinie oraz Fundacją Enea.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
1 Komentarze
avatar
Szkoła Podstawowa w Iwięcinie7
2022-11-02 22:09:05
Konkurs historyczny "Niepokorny Szczecin" Nasza szkoła przedstawi film w którym uczniowie opowiedzą o wydarzeniach w Szczecinie po II wojnie światowej. W sali rycerskiej przedstawiono film z opowiadaniem uczniów o wydarzeniach w Szczecinie. Na koniec filmu Jacek Grechuta śpiewa piosenkę "Solidarność" . Pokazaliśmy uczniom lekcje ciekawą i łatwiejsza do zrozumienia .Co było celem projektu.Trzy razy nasi uczniowie wzięli udział w k o n k u r s i e..Uczniowie którzy wystąpili: 1.Pawlak Patryk kl.VIII 2.Piłat Kamila kl.VII 3.Niewiadomska Maja kl.VII 4.Krzyżanowska Nikola kl.VII 5 .Kołodziejczak Magdalena kl.VII6 .Dikolenko Hubert kl ..VII /wystąpił w stroju wojskowym/ .Pozdrawiamy.Opiekun Jan Włodarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.