5 Minut czytania
ikona
ikona

„Jak skała na Morzu. O polskości Pomorza” w Gdańsku

KONCERT „Jak skała na Morzu. Polskość Pomorza” w Gdańsku 7 czerwca br. to była moc💪


🔥Pierwszy raz ta muzyczna opowieść o walce, umiłowaniu wolności i miłości do ojczyzny pokoleń ludzi mieszkających nad Bałtykiem, została zagrana w Muzeum II Wojny Światowej dla młodzieży z Gdańska i okolic!

Na koncercie młodzież oraz nauczycieli przywitali i wprowadzili w atmosferę programu muzycznego „Jak skała na Morzu”: dr Jarosław Sellin sekretarzowi stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang, dr Marek Szymaniak zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej oraz Paweł Zarzycki prezes Towarzystwa Projektów Edukacyjnych. Serdecznie dziękujemy!

🔥Goście usłyszeli piosenki, które odnoszą się do kolejnych wydarzeń historycznych od lat pradawnych przez trudne lata tworzenia i utrzymania polskości, opór i walkę lat okupacji – okupioną cierpieniem wielu pomorskich rodzin, przez utworzenie Solidarności i powrót wolnej i demokratycznej Polski. Uważni słuchacze odnaleźli też wątek jazzowy czyli początki jazzu w pomorskich klubach.

A wszystko to dzięki artystom: Darkowi Malejonkowi (dyrektor artystyczny), Aleksandrze Idkowskiej, Marice, Monie, Lilu, Jerzego Mazzollowi, Jędrzejowi Kodymowskiemu, T.ETNO Tomaszowi Drozdkowi, Tomaszowi Mackiewiczowi oraz Kacprowi Popek.💪

🥁Podczas wydarzenia została otwarta wystawa na dziedzińcu Muzeum II Światowej w Gdańsku „Jak skała na Morzu. O polskość Pomorza”, którą można zobaczyć do 14 czerwca.👀

📌 Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Muzeum II Wojny Światowej.

Dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu
Promocji Kultury.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content