10 Minut czytania
ikona
ikona

Koniec edycji 2022

Finał Przemyskiej Akademii Artystycznej

3 dni warsztatów mistrzowskich, 6 dni warsztatów fotograficznych, 6 dni warsztatów malarskich… wszystko ma swój finał 30 września 2022 roku. Zwieńczeniem ciężkiej pracy młodych artystów są koncert oraz wystawy wraz z katalogami. Bardzo ważne jest by każdy uczestnik poczuł dumę z publikacji swoich prac, zobaczył reakcję publiczności na własne dzieło czy mógł powrócić do niego po paru latach oglądając katalog.

„NA 99+1 PROCENT. PORTRETY”

Wystawa fotograficzna zagościła na przemyskim Rynku. Uroczyste otwarcie wystawy rozpoczęło wydarzenia finałowe Przemyskiej Akademii Artystycznej realizowanej w ramach projektu „Twórcy są wśród nas”. Pierwsze przemowy należały do wicedyrektora PCEN w Przemyślu Zbigniewa Hamielca oraz prezesa Fundacji Pawła Zarzyckiego, który podziękował szczególnie nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu oraz Zespołu Szkół Usługowo Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu za ich pasję i zaangażowanie w projekcie.

Prezentowana wystawa to efekt warsztatów przeprowadzonych w Przemyślu przez Bartosza Frątczaka w dniach 23-25.06.2022. Każdy z portretów wykonanych przez młodych fotografów przenosi nas w świat różnorodnych pasji. Zapraszamy do odwiedzania i dzielenia się swoimi wrażeniami pod wpisem.

„ CICHE ŚLADY ŻYCIA. MARTWA NATURA”

W galerii Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek 30 września 2022R. odbyło się otwarcie kolejnej wystawy „ CICHE ŚLADY ŻYCIA. MARTWA NATURA”. Prace powstały pod czujnym okiem malarza Roberta Bluja i malarki Eweliny Bluj. W podziemiach Zamku Kazimierzowskiego dyrektor PCEN Zbigniew Hamielec wraz z prezesem fundacji Pawłem Zarzyckim powitali przybyłych, a także podziękowali nauczycielom za ich zaangażowanie w kształcenie młodego pokolenia.

Każda praca pokazywała martwą naturę w oryginalny i nietuzinkowy sposób.,Zachęcamy do osobistego obejrzenia wystawy, aby przekonać się o tym. Wszyscy zebrani otrzymali przepięknie wydany katalog zawierający zdjęcia obrazów wraz z biogramem twórców.

„AKADEMIA BRZMIEŃ”

Koncert Młodych Talentów Przemyskich Warsztatów Mistrzowskich”. W których wzięli udział uczniowie szkół muzycznych z Polski oraz Ukrainy. Dzięki gościom z sąsiedzkiego kraju warsztaty oraz koncert zyskał inny wymiar. Na koncercie przybyły rodziny i znajomi, aby podziwiać młodych muzyków.

Po krótkim przywitaniu przez pana Pawła Zarzyckiego prezesa Fundacji Towarzystwa Projektów Edukacyjnych w Warszawie oraz panią prof.Mariannę Humetską zabrzmiały pierwsze takty wspólnie przygotowanych utworów.

Koncert rozpoczął zespół kameralny pod batutą pana dr hab. Jana Romanowskiego, następnie na scenę weszli pianiści. Kolejno scenę zajęli akordeoniści. Na zakończenie na scenie wystąpili mistrzowie: przy fortepianie zasiadła prof. M. Humetska, na skrzypcach zagrał dr hab. Jan Romanowski, a na akordeonie dr hab. Rafał Grząka. Publiczność była zasłuchana, a po ostatnich dźwiękach melodii rozgorzały gromkie brawa i owacje.

Projekt realizowany był pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśl i Wójta Gminy Przemyśl. Projekt dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content