4 Minut czytania
ikona
ikona

Labirynt Sztuki w Warszawie!

🌀 LABIRYNT SZTUKI
— czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski

🌀📅 Od 28 lipca do 4 września na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie będzie dostępna plenerowa wystawa Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski.

🌀 LABIRYNT SZTUKI to tematyczna opowieść o sztuce, łącząca dzieła z dziedziny malarstwa, plakatu, fotografii, filmu, muzyki, a także literatury i rzeźby. Na planszach układających się w formę labiryntu zobaczymy m.in. wizerunki romantycznych artystów i bohaterów, przedstawienia Polonii, pejzaże tworzone w nurcie realizmu, impresjonizmu i symbolizmu. Bogactwo symboli, metafor, malarskich plam i muzycznych rytmów buduje opowieść o historii i różnorodności kulturowej Polski.

🌀 Umieszczone na wystawie kody QR przeniosą uczestnika do wirtualnego labiryntu, w którym czekają kolejne elementy do odkrycia. To droga, którą w naszym labiryncie sztuki może podążyć każdy zwiedzający.

Ekspozycja przygotowana została przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych we współpracy z ekspertami z zakresu sztuk plastycznych, literatury, muzyki i filmu.

📅 Wystawa dostępna codziennie od 28 lipca do 4 września w godz. 9.00–19.00.

📍 Dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16

👋🏻 wstęp bezpłatny 👋🏻

więcej o projekcie TUTAJ

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content