3 Minut czytania
ikona
ikona

Londyńskie otwarcie w POSK

Otwarcie w POSK w Londynie wystawy „My od Andersa” odbyło się w piątek 18.12.2020. Jako pierwszy wystawę zobaczył polski Konsul w Wielkiej Brytanii. Choć nie było przemów i kuluarowych rozmów to nie obyło się bez wzruszeń, bo historia przedstawiona na planszach dotyka nadal aktualnych kwestii.

„My od Andersa” wystawa multimedialna poświęcona emigrantom z Armii Andersa w Wielkiej Brytanii. Pokazuje codzienne życie emigranta: towarzyskie, kulturalne, społeczne. Podkreśla ich rozterki tożsamościowe, a także lęki rodzinny, która w Polsce pozostała.

Najlepiej wystawę opisuje autor tekstów do wystawy, wieloletni badacz dziejów emigracji niepodległościowej Pan Jarosław Koźmiński:

Wystawę i towarzyszący jej katalog prezentujemy Państwu ze świadomością, że nikt lepiej niż Generał nie uosabia losów tamtego pokolenia tym niemniej hołd należy się im wszystkim – emigracji niepodległościowej należy pogratulować pięknego życia, aktywnej działalności i podziękować za podtrzymanie na obczyźnie idei wolnej i niepodległej Polski.

Wystawa jest pełna cytatów zilustrowanych zdjęciami archiwalnymi i współczesnymi miejsc ważnych dla polskiej emigracji w „Małej Polsce nad Tamizą”. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do końca lutego.

Jeśli nie możecie wybrać się na wystawę zapraszamy na wirtualną wystawę: tutaj , a także do obejrzenia krótkiego (2 minutowy) filmiku o wystawie i roli POSK w Londynie.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z losami emigracji niepodległościowej, której historia przez lata była fałszowana bądź przemilczana.

    Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
    < poprzedni artykuł następny artykuł >
    0 Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *