2 Minut czytania
ikona
ikona

Otwarcie wystawy „Harcerze w wojnie 1920”

W piątek 11.12.2020 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Harcerze w Wojnie Bolszewickiej” we Lwowie. Zaproszeni goście mogli nie tylko zobaczyć wielkoformatową wystawę, ale również uczestniczyć w premierowej projekcji filmu dokumentalnego „Harcerze w Wojnie Polsko -Bolszewickiej w reżyserii .

Wystawa skierowana jest zarówno do polskiego jak i ukraińskiego widza. Podkreśla, że w trakcie wojny polsko-bolszewickiej, Polacy oraz Ukraińcy mieli wspólnego wroga Sowietów.

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się przemową prezesa fundacji Pawła Zarzyckiego, który podkreślił rolę harcerstwa w wojnie 1920, a także młodych ludzi w obronie Płocka czy Zadwórza. Po panie Pawle Zarzyckim głos zabrała pani konsul RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz.

Na uroczystości otwarcia nie mogło zabraknąć przedstawicieli ZHR oraz ZHP na Ukrainie. Uroczystość zaszczycili Naczelnik ZHR Michał Markowicz oraz komendant Chorągwi Ziemi Opolskiej Leszek Krzyżanowski, a także podharcmistrzyni Joanna Adamska komendantka Lwowskiego Hufca Harcerzy „Barć”.

Po wprowadzeniu historycznym zaproszeni goście zobaczyli jako pierwsi film „Harcerze w wojnie polsko-bolszewickiej”, a następnie zwiedzili wystawę.

28.12.2020 wystawa będzie miała otwarcie w Równym. Serdecznie zapraszamy.

    Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
    < poprzedni artykuł następny artykuł >
    0 Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *