4 Minut czytania
ikona
ikona

Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej

Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej czyli kto?

Oczywiście mówimy o Gabrielu Naruszewiczu! Nowo powstała wystawa przy współpracy z Stowarzyszeniem CREM i Urzędem Dzielnicy Mokotów pt. „Prezydent Gabriel Narutowicz i jego czasy” przeprowadza nas przez najważniejsze momenty życia od dziecięcych lat aż do tragicznej śmierci. Z wystawy dowiemy się także co się działo tuż po śmierci Gabriela Narutowicza, który został zastrzelony będąc prezydentem Polski.

Tablice wystawy są bogato ilustrowane zarówno archiwalnymi zdjęciami jak i obrazami, wycinkami z gazet czy ogłoszeniami. Cytaty ówcześnie żyjących osób, wiersze ilustrujące nastroje społeczne dodają wystawie dynamizmu, a żywe, kontrastowo dobrane kolory i geometryczne kształty w tle utrzymują tablicę w przedwojennym stylu.

„Prezydent Gabriel Narutowicz i jego czasy” można zobaczyć już od 20 września do końca roku przy Park Dreszera, Mokotów, Warszawa od strony ulicy Krasickiego. Zachęcamy do oglądania!

Jeśli jesteście słuchowcami, a może nie macie czasu przeczytać każdej tablicy to zachęcamy do wysłuchanie PODCASTU. Przekieruje Was do niego kod QR umieszczony na tablicach.

Temat wystawy nie jest zaskoczeniem gdyż rok 2022 Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło rokiem Gabriela Narutowicza! Teraz by wiedzieć więcej o tej postaci wystarczy pójść na spacer ulicami Mokotowa!

Autorami treści są: Witold Rawski oraz Wiktor Cygan – historycy. Projekt graficzny: Joanna Skoczkowska.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.