2 Minut czytania
ikona
ikona

Znów wędrujemy ciepłym…

4 sierpnia w 77 rocznicę śmierci K.K. Baczyńskiego byliśmy na otwarciu wystawy „Znów wędrujemy ciepłym krajem…”. Mimo strug deszczu na uroczystym otwarciu wystawy nie zabrakło przemówień, podziękowań, a także chwili zadumy. Otwarcie wystawy uświetnił burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, który wygłosił, krótkie przemówienia.

“Znów wędrujemy ciepłym krajem …” to tytuł wystawy odkrywającej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na nowo, którą stworzyło Stowarzyszenie CREM wraz z Muzeum Literatury, na którą serdecznie Państwa zapraszamy! (można ją oglądać do 2.10.2021)

A co zobaczycie na wystawie?


Na ekspozycji znajdując się mniej znane dzieła i formy twórczości poety – akwarele, grafiki i rysunki, a nawet fragment powieści fantastycznej, co pozwala zaprezentować Baczyńskiego, jako twórcę wielowymiarowego. Jego kruchy i krótki Życiorys – pierwsze nieśmiałe próby poetyckie, nigdy niespełnione marzenia, dramatyczne decyzje i wydarzenia determinujące Jego los, wpisany został w krwiobieg Warszawy – miasta, którym żył, oddychał i w którym poległ. Narrację wystawy uzupełniają fragmenty wierszy czytane przez aktorów oraz specjalnie przygotowany na tę okazję podcast wprowadzający. Całość dostępna jest w Park Dreszera (od strony ul.I. Krasickiego) do 2 października.

Serdecznie zapraszamy!!


Wystawa została dofinansowana w ramach konkursu dotacyjnego ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, zaś wsparcia merytorycznego przedsięwzięciu udzieliło Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.

    Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
    < poprzedni artykuł następny artykuł >
    0 Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *