4 Minut czytania
ikona
ikona

Warsztaty muzyczne czas zacząć!

Za nami uroczysta inauguracja warsztatów muzycznych „Twórcy są wśród nas, a my ich nie widzimy” w naszej Przemyskiej Akademii Artystycznej (więcej o projekcie: https://tpe.org.pl/projekty/przemyska-akademia-artystyczna/).

Dalej przeczytacie o oficjalnym otwarciu oraz zajrzycie na pierwsze ćwiczenia przy fortepianie.

Na początek parę słów o inauguracji, a następnie krótka relacja z pierwszych chwil przy fortepianie. Mamy nadzieję, że fotoreporterzy zostaną wpuszczeni na kolejne dni:).

20 września 2021r. rozpoczęliśmy 3-dniowe warsztaty muzyczne dla młodzieży. Młode talenty oraz gości powitał dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu mgr Dariusz Baszak. Po nim kilka słów od Fundacji wygłosiła koordynatorka projektu Magdalena Okaj. Na koniec głos zabrali profesorowie pod których okiem będą ćwiczyć młodzi wirtuozi przez te parę dni: prof. Mariannę Humetską (Szkoła Talentów im. S. Kruszelnickiej, Narodowa Akademia Muzyczna we Lwowie) i dr. hab. Piotra Różańskiego (Akademia Muzyczna w Krakowie).

Dyrektor Dariusz Baszak
Koordynatorka projektu Magdalena Okaj
dr hab. Piotr Różański oraz prof. Marianna Humetska

Jednak przemówienia to był tylko oficjalny początek uczestnicy mają już za sobą cały dzień intensywnych ćwiczeń, a już za parę godzin rozpocznie się kolejny. Twórcza atmosfera panująca w pracowniach i przy instrumentach daje poczucie wyjątkowości i zachęca do jeszcze większego zaangażowania.

Zasiąść przy fortepianie w Zamku Kazimierzowskim jest samo w sobie wyjątkowe. Kiedy u boku stoi światowej klasy artysta jest to niezwykłe wyzwanie dla uczestników. Wszyscy młodzi ludzie są bardzo zmotywowani co jest dla nas ogromną radością i daje nam pewność, że Przemyska Akademia Artystyczna to był bardzo dobry pomysł.

Kim są młodzi pianiści? To uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu, Szkoły Talentów im. S. Kruszelnickiej we Lwowie oraz studenci Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej.

Dmytro Awiłow
Maryna Balaban
Pola Chwalisz
Krzysztof Cichoński
Martyna Kędziora
Alicja Pańczak
Kinga Podwyszyńska
Gustaw Siepioła
Piotr Świst
Michał Tkaczyk
Tymoteusz Witko
Amadeus Zefi

Po tych paru godzinach wiemy, że Koncert Młodych Talentów będzie wydarzeniem artystycznym wysokiej próby. Badźcie razem z nami 23 września w Zamku Kazimierzowskim. Bilety możecie uzyskań w szatni Zamku: więcej informacji tutaj.

Na dalsze relacje zapraszamy na naszego Facebook.

Projekt powstał dzięki Fundacji Orlen Dar Serca, Fundacja KGHM Polska Miedź oraz przy wsparciu PCEN Przemyśli i PCNIK Zamek. Projekt realizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content