4 Minut czytania
ikona
ikona

Ale to już było…

Niezatarte wrażenia z koncertu „Młodych Talentów”

23 września, w odświętnej oprawie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, odbył się KONCERT FORTEPIANOWY MŁODYCH TALENTÓW. Gośćmi specjalnymi koncertu byli pianiści prof. Marianna Humetska oraz dr hab. Piotr Różański, którzy przez kilka dni warsztatów przygotowywali młodych pianistów do tego wydarzenia.

Koncert „Młodych Talentów” otworzyły przemówienia prezesa Fundacji TPE Pawła Zarzyckiego, wicedyrektora oddziału PCEN w Przemyślu Zbigniewa Hamielca, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych im. A.Malawskiego w Przemyślu Dariusza Baszaka. Swoje przesłanie i słowo na koniec intensywnych przygotowań powiedzieli do młodzieży oraz ich rodzin pianiści prof. Marianna Humetska oraz dr hab. Piotr Różański.

Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. A.Malawskiego w Przemyślu Dariusz Baszak
Prezes Fundacji TPE
Wicedyrektor oddziału PCEN w Przemyślu Zbigniew Hamielec
prof. Marianna Humetska oraz dr hab. Piotr Różański

Po części oficjalnej światła przygasły, a na widowni zapadła cisza. Pierwsi artyści zasiedli do fortepianu. Po pierwszych dźwiękach było wiadomo, że nie jesteśmy na akademii szkolnej tylko na najprawdziwszym koncercie. Przy fortepianie nie siedziała młodzież, a artyści z krwi i kości. Fragment tego wydarzenia zamieszczamy poniżej…

Na koncercie Młodych Talentów wystąpili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu, Szkoły Talentów im. S. Kruszelnickiej we Lwowie oraz studenci Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej:

Koncert uświetnił występ prof. Marianny Humetskiej oraz dr hab. Piotra Różańskiego.

prof. Marianna Humetska
dr hab. Piotr Różański

Gdy w sali już zaległa cisza po gromkich oklaskach rozpoczęły się rozmowy. Wzruszającym podziękowaniom, szczerym pożegnaniom oraz fotografiom nie było końca.

Koncert został zorganizowany w ramach projektu „Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy” o którym więcej możecie poczytać tutaj.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
1 Komentarze
avatar
News Polska
2022-02-03 22:33:19
Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa... trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga... Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content