6 Minut czytania
ikona
ikona

Premiera Suity w Loreto

Serdecznie zapraszamy na premierowy koncert suity napisanej specjalnie na tę okazję przez Artura Tomasza Tomackiego. Suita została stworzona, aby uczcić poświęcenie polskich żołnierzy oraz mieszkańców regionu Marche.

Koncert odbędzie się 17 lipca o godzinie 20:00 w Loreto, przy cmentarzu polskim. Wystąpią znakomici muzycy:

Marianna Humetska – Lwowianka, pianistka, solistka Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowczyni katedry fortepianu przy Lwowskiej Akademii Muzycznej. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów i odznaczeń, aktywnie zaangażowana w promowanie polskiej kultury i muzyki na świecie. Jest współzałożycielką i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Odkrywamy Paderewskiego”. W 2014 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Paweł Wójtowicz – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, jest koncertmistrzem orkiestry Opery Krakowskiej i założycielem Cracovie Ensemble. Jako pedagog i juror konkursów skrzypcowych odnosi sukcesy w kształceniu młodych muzyków, a jego uczniowie zdobywają nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem wielu projektów edukacyjnych, takich jak „Profesor Wiolinek” i „Tajemnice rękawiczki,” oraz utworów skrzypcowych dla dzieci, m.in. „Magiczne drzewo” i „Czerwone jabłuszko.”

Anna Wójtowicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyczka Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, współpracowała z wieloma orkiestrami i zespołami w Polsce i za granicą. Była nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura i odznaczona Honorową Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Piotr Augustyn – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyk solista orkiestry Opery Krakowskiej oraz instrumentalista Cracovie Ensemble. Współpracuje z wieloma zespołami w Polsce i za granicą, a także aktywnie działa jako pedagog, prowadząc klasę altówki w PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

Krzysztof Wójtowicz – wybitny wiolonczelista i pedagog, związany z Operą Krakowską od 1994 roku, gdzie od 2016 roku pełni rolę solisty. Aktywnie koncertuje z zespołem Cracovie Ensamble oraz naucza wiolonczeli w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Krakowie. Jest także zaangażowanym instruktorem harcerskim, wyróżnionym wieloma nagrodami za swoje osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne.

Na obu wydarzeniach będą rozdawane dwujęzyczne albumy o Generale Andersie.

Spodobał Ci się wpis? Podaj dalej!
< poprzedni artykuł następny artykuł >
0 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dziękujemy, zapisałeś się na naszą listę mailingową. Teraz potwierdź zapis w wiadomości, którą dostałeś na maila.
Skip to content